Chovatelskou stanici jsem si nechala zaregistrovat 30. 9. 1987.

V té době jsem chovala malé knírače pepř a sůl. Odchovala jsem 3 vrhy na dvou fenách.
Měly samozřejmě rodinný odchov v naší kuchyni.

V létě roku 1996 jsem si pořídila svou první fenku Rhodéského ridgebacka Cleu z Brodu nad Tichou ("Cindy").

VRH D
7. 6. 1999 měla svůj první vrh, ve kterém se narodilo 10 štěňátek (8 pejsků a 2 fenky).
Z toho pouze jedna fenka byla nestandardní (1 korunka na ridgi).
VRH E
2. 11. 2001 měla Cindy svůj druhý vrh, ve kterém se narodio 9 štěňátek (3 pejsci a 6 fenek). Z toho byli 2 pejsci nestandadní
(1x tři korunky na ridgi a 1x nesestouplé varle - kryptorchismus) a jedna fenka měla zálomek na ocásku. Z tohoto spojení jsem si nechala nadějnou fenku Ennie, která vyrostla ve velmi pěknou fenu, jež se zúčastňovala mnoha výstav s vynikajícími výsledky. Získala 5 šampionátů krásy z České, Slovenské, Rakouské, Maďarské a Polské republiky. Byla také lovecky vedená a úspěšně složila barvářské zkoušky.

Dlouhou dobu jsem toužila po psovi ze země původu. To se mi splnilo na podzim roku 2003, kdy k nám přiletěl z Afriky malý pejsek Chinua-Rey ze známé chovatelské stanice Cartouche. Rey v sobě nese kvalitní africkou, americkou a australskou krev. Ale hlavně, holky mají konečně doma chlapa :-)))

VRH F
Ennie také pokračuje v chovu a 11. 6. 2004 měla svůj první vrh, ve kterém se narodilo jedno štěňátko-pejsek, celým jménem Favonio Argento od Cykasu.
VRH G
Druhý vrh Ennie se narodil 27. března 2005. Narodilo se 11 štěňátek (5 pejsků a 6 fenek). Jeden pejsek a jedna fenka byli nestandardní (oba měli 4 korunky na ridgi), ostatní byli standardní.
VRH H
Třetí vrh Ennie se narodil 13. ledna 2006, ve kterém se narodil stejný počet štěňátek jako v minulém vrhu - 11 a také 5 pejsků a 6 fenek. Všechna štěňátka byla standardní.

9. září 2007 nás opustila naše milovaná, první ridgebacčí holčička Cindy. Nikdy na ní nezapomeneme!

VRH I
Čtvrtý vrh se Ennie narodil 13. listopadu 2007, ve kterém se narodilo 5 štěňátek, 4 pejsci a 1 fenečka. Jeden pejsek byl nestandardní (velký zálomek , který způsobil zakrnění ocasu). Z tohoto spojení jsem si nechala fenečku Izzy Iff, která doufám, bude stejně úspěšná, jako její mamka Ennie :-)
VRH J
Pátý, poslední vrh Ennie se narodil na Vánoce 2008. Narodilo se 8 štěňátek, 5 pejsků a 3 fenečky. Jeden pejsek byl nestandardní,
(4 korunky na ridge), ostatní byli standardní.

Zizinka vyrostla v krásnou psí dámu, která sice není tak úspěšná na výstavách jako její maminka Ennie, ale o to více je veselá a pracovitá. Velmi úspěšně se věnuje loveckým nácvikům a zkouškám.

VRH K
Vrh K se Zizince narodil 9. 6. 2011. Narodilo se 8 štěňátek (3 pejsci a 5 fenek). Dvě fenky byly nestandardní - 3 korunky na ridge a zálomek. Ostatní byli standardní.

VRH L

Druhý vrh se Zizince narodil 28. 3. 2012. Narodilo se 10 štěňátek, 5 pejsků a 5 feneček.

VRH M

Třetí vrh se Zizince narodil 15. 9. 2013. Narodilo se 11 štěňátek (1 pejsek uhynul), 5 pejsků a 5 feneček.

VRH N

Poslední vrh Zizinky očekáváme začátkem května :-)


Moje štěňátka mají rodinný odchov a celodenní péči. V mé chovatelské stanici význam slova rodinný znamená, že štěňátka s námi žijí v kuchyni spojené s obývacím pokojem. Tedy opravdu uprostřed rodiny a ve středu veškerého dění. V období socializace k nám chodí hodně návštěv, aby si štěňátka zvykla i na cizí lidi a také hlavně na děti. Znají všechny obvyklé hluky domácnosti (vysavač, kuch. roboty, auto atd.). Pokuď to počasí dovolí, mají možnost venkovního výběhu. Snažím se jim dát maximum, aby z nich vyrostli vyrovnaní jedinci. Na druhou stranu se snažím pečlivě vybírat nové majitele, aby soužití obou bylo štastné a bez konfliktů. Uvědomuji si, že štěňátka přišla na svět pouze z mojí vůle a jsem za jejich další život plně zodpovědná.
S většinou majitelů jsem stále v kontaktu a mohou se na mě obrátit s radou nebo pomocí při výchově i chov. problémech. Mojí největší radostí nejsou výstavní úspěchy mých štěňat, ale spokojený život mého štěňátka a nového majitele!

Než se rozhodnete koupit štěně Rhodéského Ridgebacka (ale myslím si, že to platí pro všechna plemena):

1. máte dostatek času na venčení a výchovu? (RR potřebuje na venčení alespoň 2hod denně).
2. máte dostatek financí na stravu a veterináře? (v období růstu se musí štěně krmit velmi kvalitně, neboť chyby ve výživě jsou v tomto věku nenapravitelné a vet. ošetření také něco stojí, očkování, odčervování, než RR dospěje, je u něj možnost častějších úrazů, díky jeho temperamentu).
3. jste přesvědčeni, že zvládnete výchovu?
4. uvědomujete si, že RR nebude pouze roztomilé štěňátko a krásný dospělý pes, ale že také zestárne a pravděpodobně přijdou i nemoci?
Pokuď jste si odpověděli na všechny otázky kladně a jste ochotní zodpovědět ještě spoustu dalších otázek a stále jste rozhodnuti koupit si štěňátko RR z mojí chovatelské stanice, můžete mě kontaktovat:


Renata Janouškovcová

tel.: 608 816 186

adresa: nedaleko od Prahy


únor 2008 - Ennie a Zizi
únor 2008 - Ennie, Zizi a Rey


leden 2007
Ennie, Cindy, Rey
leden 2007
Rey a Cindy


září 2004
Argento a Ennie

říjen 2004
Argento a Rey
únor 2005
Ennie a Rey
únor 2005
Cindy, Ennie a Rey


září 2004
Argento, Ennie, Cindy a Rey


srpen 2004
Argento a strejda Rejda
srpen 2004
Argento a strejda Rejda
srpen 2004
Argento a strejda Rejda
říjen 2004
Argento a Rey


květen 2002
Cindy a Ennie

červenec 2002
Cindy a Ennie

září 2002
Cindy a Ennie

říjen 2003
Ennie, Rey a Cindy


únor 2002
Cindy a Ennie

květen 2002
Ennie a Cindy

květen 2002
Ennie a Cindy

leden 2004
Rey, Ennie a Cindy